Jste  návštěvník stránky
Dnes je HlavnĂ­ StrĂĄnka | O NĂĄs | Kde Cvičíme | NaĹĄe Akce | Foto Z TrĂŠningu | Soutěže | Sponzoring |Kontakty | ZajĂ­mavosti SvĂĄtek mĂĄ Marcela

Hlavní informační panel
Soustředění 2011 Soustředění 2010 Soustředění 2009 Soustředění 2008 Soustředění 2007

SOUSTŘEDĚNÍ

Soustředění 2010 - rekreační středisko Pařez

Srpen 13. až 21.

Již tradiční lokalita rekreačního střediska Pařez. Letos jsme soustředění protáhli na celých 8 dní a stalo se jedním z nejvíce obsazených soustředění co starší cvičenci vůbec pamatují. Celkově nás jelo 47, z toho 4 trenéři.

Fotografie ze soustředka zde v galerii.
Pro zobrazení všech fotek klikněte na View Gallery vpravo nad náhledy fotek. Fotografie jsou zmenšené, originální budou umistěny v galerii na googlu, ale o tom zde opět napíšu.

Cvičební náplň
Cvičenci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna, kde byli naši závodníci a starší cvičenci, kteří s nimi chtěli cvičit, a druhá, kde byli mladší cvičenci a cvičenci s nižšími technickými stupni.
Závodníci běhali na vyhlídky do prachovských skal, aby tam nabrali trošku fyzičky. Dopolední cvičení se skládalo z nezbytného běhu a procvičování kata. Odpolední tréninky byly věnovány bojovým technikám.
Druhá skupina se zaměřila na zdokonalení techniky kopů a kata. Hlavně nižší pásky se naučili některé novější katy, které se jim budou hodit v nadcházejícím cvičení.
Bohužel počasí nám nepřálo natolik, abychom udělali trénink v kimonech.

Sportovní den - dopolední část
Sportovní den prostě nemohl scházet. Oproti loňskému roku jsme některé disciplíny změnili, některé vypustili úplně a něco naopak přidali. Vzhledem k náročnosti jsme dokonce jednu soutěž ani nestihli.
Cvičence jsme rozdělili do pěti družstev po sedmi členech a tato družstva zkřížila pomyslné meče na bitevním poli. Že některé disciplíny byly opravdu bojové, je jasné z následujících popisů.

Grand Canyon Sprint
Vcelku stálice při našich soustředěních, trénik frekvence výměny nohou je velice důležtý pro naše cvičence. Systém byl stylem štafety. Vyběhl první a měřil se celkový čas až do doběhnutí posledního.

Dukelský průsmyk
Tato disciplína vystřídala dobývání hradu. Zrušili jsme poměrně nebezpečný kámen imitující hrad a celé dění umístili do průsmyku, kde utočící družstvo mělo za úkol proniknout valem obránců skrz údolí a dobýt vlajku.

Létající Čestmír
Kdo zná písničku z povedeného českého seriálu, trošku mu to napoví. Úkolem družstva bylo posbírat a zase umístit puky na určená místa. První z družstva vyběhl k metě s pukem, sebral ho a odnesl za startovací čáru, pak běžel k druhé metě pro puk a takto pokračoval do vysbírání všech 5-ti puků. Druhý z družstva je zase postupně vracel na určená místa, třetí zase sbíral a tak dál dokud se nevystřídali všichni členové družstva. Počítal se celkový čas.
Létající Čestmír, léta tam a zpět......Nám na startu zbývá jen mu závidět.....

Mravenčí slalom
V hustém lese byly vyznačeny branky jako ve slalomu a družstvo nesoucí kládu se muselo vymotat tímto slalomem, aniž by se některý člen klády pustil nebo se kláda dotkla země. Počítal se čas strávený na cestě.

Sběratelé kostí
Jak vylepšit obyčejnou přetahovanou... provaz uvázat ke stromu tak, aby měl tvar písmene V a na každý konec provazu umístit 5 kostiček za sebe v pravidelných vzdálenostech a nechat dvě družstva, aby je sesbírala. Kdo jich víc posbíral v časovém limitu 3 minut, vyhrál.

Sportovní den - odpolední část

Lovecká sezóna
Krásný název pro hromadnou vybíjenou. Dvě družstva proti sobě, kdopak z lovné 'zvěře' zůstane poslední?

Pakobal
Nová neotřelá disciplína podobná fotbalu. Hráči, rozhodčí, brány a góly je normální, jen ten balón je nějaký divný. Hrálo se skoro nafouknutým gymnastickým balonem a každý hráč měl povolený pouze jeden dotek. Aby mohl pokračovat ve hře, musel se dojít 'nabít' k vlastní bráně. Prostě hráči běhali od balonu k bráně jako paka

Kros
Letošní kros musel být díky rozmoklé jílovité cestě z bezpečnostních důvodu zkrácen na cca 3,5 km. Na trasu se můžete podívat na mapce a je zde i profil terénu, který museli borci zdolat.

Sportovní den - Noční bojová hra
Letošní bojovku jsme rozdělili na věkově starší a mladší, aby ve tmě nedošlo k úrazům. Díky tomu, že se mladší nemuseli obávat, si tuto hru náležitě užili. Dva týmy proti sobě, každý z družstva dostal na záda proužek světélkující látky s barvou svého družstva a mohla začít eliminace soupeřů 'zabitím', tedy uzmutím života ze zad. Mrtvolky odcházely na určené místo a po vybití celého družstva zůstal na bojišti alespoň jeden přeživší (někdy ne...)

Zvětšit mapu
Tělovýchovná Jednota Karate Praha
Radhošská 5. Praha 3 Žižkov
AktualnĂ­ info

››NabĂ­dka kimon, pro členy naĹĄeho klubu mĂĄme vĂ˝hodnĂŠ nabĂ­dky kimon z KIMONO-SHOP.EU.
››Dle statistik PraĹžskĂŠho svazu karate, je naĹĄe TJ na 5. mĂ­stě v Praze ve Ĺžebříčku sportovnĂ­ch ĂşspěchĹŻ z vĂ­ce jak 40 praĹžskĂ˝ch klubĹŻ.
››Zde se nachĂĄzĂ­ člĂĄnek ze společnosti Siemens, kde je rozhovor s naĹĄĂ­m trenĂŠrem a zĂĄvodnĂ­kem Honzou Moravcem po zĂ­skĂĄnĂ­ bronzovĂ˝ch medailĂ­ z MČR.

ZajĂ­mavĂŠ odkazy

PraĹžskĂ˝ svaz karate