Jste  návštěvník stránky
Dnes je HlavnĂ­ StrĂĄnka | O NĂĄs | Kde Cvičíme | NaĹĄe Akce | Foto Z TrĂŠningu | Soutěže | Sponzoring |Kontakty | ZajĂ­mavosti SvĂĄtek mĂĄ DrahomĂ­ra

Hlavní informační panel
Soustředění 2008 Soustředění 2006 Soustředění 2005 Soustředění 2004 Předváděcí akce 2003

SOUSTŘEDĚNÍ

Soustředění 2007 - rekreační středisko Machův mlýn

Srpen 18. až 24.

Letošní soustředění jsme uspořádali v rekreačním středisku Machův mlýn v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Ubytování bylo ve čtyřmístných chatičkách. V areálu je bazén o velikosti 33x33m. Po tréninku v něm bylo příjemné osvěžení.

CELODENNÍ VÝLET NA ZŘÍCENINU HRADU TÝŘOV

Na celodenní výlet jsme vybrali trasu na zříceninu hradu Týřov. Ráno vysvitlo sluníčko, a tak jsme po snídani vyrazili. První etapa vedla krásnou lesní cestou v údolí Javornického potoka s jeho několikerým přechodem. Další část cesty vedla podle Berounky kolonií chatek. Vzhledem k délce celé trati jsme bohužel na hrad nedošli a na zpáteční cestu jsme se vydali z vesnice Skryje, vzdálené asi 4km náročným terénem od hradu.
Během odpočinku před posledními 10km se nebe nad námi začalo zatemňovat, tak jsme požádali kolegy v táboře o odvoz nejmladších členů autem. Naši nejmladší cvičenci odešli trasu kolem 26km, takže na ně výkon úctyhodný.

Rychlost pochodu se bez nejmladších členů zvýšila a byla ještě podpořena mohutnými černými mračny a častými blesky za našimi zády. I přes tento zrychlený přesun se nám nepodařilo uniknout a posledních několik kilometrů jsme museli absolvovat v bouřce, která přešla do průtrže mračen. Přechody potoka, dříve absolvované s opatrností, abychom se nenamočili, byly zdolávány co nejrychleji. Když se nad námi otevřela obloha a vylily se kýble vody, nikdo už nemyslel na únavu a na bolavé nohy. Do střediska jsme se vrátili dlouho po večeři, ale hodné kuchařky nám večeře udržely teplé, takže závěr výletu byl korunován obrovským tácem pečených kuřecích stehen. Celkem sečteno a podtrženo jsme urazili trasu kolem 36km.

TRÉNING KARATE

Letos probíhaly tréninky ve znamení kumite, neboli nácviku boje, a mistrovské katy JION. Naši závodníci si vylepšovali svoji úroveň, aby dosahovali ještě lepších výsledků než dosud.

Fotografie

Ostatní cvičenci se kromě vylepšování úrovně v základních i bojových technikách naučili mistrovskou katu Jion.

Fotografie

Na závěr soustředění proběhly zkoušky na stupně technické vyspělosti.

SPORTOVNÍ DEN - DOPOLEDNE

Jako každý rok jsme připravili soutěže v klasických disciplínách, jako je terénní běh, přetahování lanem, štafeta, ale připravili jsme i dvě nové.
První netradiční disciplína bylo přefukování. Dostala soutěžní název 'Aerobní test kapacity plic'. Spočívalo to v přefouknutí soupeře skrz trubku na jeden nádech. Vítězem se stal ten soutěžící, kterému nezačal utíkat vzduch okolo trubky nebo ji nepustil z úst.
V mnoha případech se borci tak snažili zvítězit, že některé výkony hraničily s pokusem o omdlení. Ostatní se pohledem na zčervenalé a nafouklé obličeje s vykulenýma očima a nastouplými žílami soutěžících velice bavili. Viz. fotografie...

Další novou disciplínou bylo držení PET lahví naplněných vodou v natažených rukou. Nazvali jsme ji 'Shaolin'. Zde spolu soupeřila nejen síla paží, ale i vůle. Někteří z borců by mohli být pokerovými hráči, na těle byla vidět námaha, ale jejich obličej neprozrazoval naprosto nic. A to je správné, protože správný bojovník nesmí dát najevo slabost.

Letošní přetahovaná byla plně pod taktovkou jednoho družstva, nebo měli v této disciplíně trumfovou kartu Tomáše. Ten, když se chopil lana, tak prostě odešel a s ním i soupeřící družstvo.

Další úpravou prošlo tradiční sumo. Tentokrát jsme prostor pro zápas udělali větší a soutěžilo celé družstvo proti druhému družstvu.

SPORTOVNÍ DEN - ODPOLEDNE

Odpolední kros začínal náročným terénem do prudkého kamenitého kopce. Po zdolání této překážky už tra vedla pohodlnou lesní cestou na prosluněné pole. Tady dostali závodníci dávku sluneční energie pro rychlejší běh a závěrečná část vedla opět lesní cestou z kopce dolů do cíle v táboře.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SPORTOVNÍHO DNE

Vyhlášení výsledků sportovního dne, rozdání cen za umístění.

PEČENÍ BUŘTŮ

Na závěr týdne jsme udělali menší ohýnek na opékání buřtů. O zhášení ohně jsme se starat nemuseli, protože se přihnala další bouřka. Naštěstí už byli v tu dobu všichni najedení a na cestě ku spánku.

POLEDNÍ PAUZA

Při poledním odpočinku jsme měli vystoupení kouzelníka Honzy.

SLAVNOSTNÍ NÁSTUP

Slavnostní nástup celé jednotky a nezbytné hromadné foto

Fotografie

Všechny fotografie v originální velikosti naleznete na http://www.foto-album.cz/album.asp?Id=11330

Tělovýchovná Jednota Karate Praha
Radhošská 5. Praha 3 Žižkov
AktualnĂ­ info

››NabĂ­dka kimon, pro členy naĹĄeho klubu mĂĄme vĂ˝hodnĂŠ nabĂ­dky kimon z KIMONO-SHOP.EU.
››Dle statistik PraĹžskĂŠho svazu karate, je naĹĄe TJ na 5. mĂ­stě v Praze ve Ĺžebříčku sportovnĂ­ch ĂşspěchĹŻ z vĂ­ce jak 40 praĹžskĂ˝ch klubĹŻ.
››Zde se nachĂĄzĂ­ člĂĄnek ze společnosti Siemens, kde je rozhovor s naĹĄĂ­m trenĂŠrem a zĂĄvodnĂ­kem Honzou Moravcem po zĂ­skĂĄnĂ­ bronzovĂ˝ch medailĂ­ z MČR.

ZajĂ­mavĂŠ odkazy

PraĹžskĂ˝ svaz karate